Cila është proporcioni i kostos së materialit ndaj kostos totale të prodhimit për dyshekun me susta?

Njohuri
Kostoja totale e prodhimit është e barabartë me shumën e kostove të materialeve direkte, kostove direkte të punës dhe kostove të përgjithshme të prodhimit. Në procesin e prodhimit të dyshekut susta, kostoja e materialeve direkte është një nga pjesët e pakta të ndryshueshme. Për disa prodhues të pjekur dhe të zhvilluar mirë, ata fokusohen në zhvillimin ose importimin e teknologjisë së nivelit të lartë për të reduktuar sa më shumë që të jetë e mundur mbetjet e materialeve, duke rritur kështu raportin e përdorimit të lëndëve të para. Kjo, nga ana tjetër, mund të zvogëlojë investimet në lëndët e para duke garantuar cilësinë.
Rayson Mattress Array image5
RAYSON GLOBAL CO., LTD është një prodhues profesionist i dyshekut luksoz në Kinë. Pas vitesh zhvillimi, ne kemi njohuri dhe përvojë të thellë të industrisë. Seritë e dyshekëve të butë me xhepa king size të RAYSON përfshijnë lloje të shumta. Prodhimi i dyshekut të ri me shkumë memorie RAYSON mbulon fazat e mëposhtme: projektimin e strukturës mekanike, projektimin e sistemit të kontrollit, përgatitjen e materialeve metalike, prerjen me flakë, saldimin, veshjen me pluhur dhe montimin. Butësia dhe rehatia forcohen, duke e bërë atë ideal për gjumë të mirë. Produkti ka një cilësi të jashtëzakonshme dhe të qëndrueshme falë zbatimit të sistemit shkencor të menaxhimit të cilësisë. Gjatë prodhimit zbatohet standardi ndërkombëtar i cilësisë ISO9001:2000.

Punonjësit me kualifikim të lartë janë një nga faktorët tanë kryesorë konkurrues. Ata ndjekin pa pushim përsosmërinë e performancës përmes qëllimeve të përbashkëta, komunikimit të hapur, pritshmërive të qarta të roleve dhe rregullave të funksionimit të kompanisë.

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip