Seria e bazës së shtratit

bazamenti i shtratit është një pjesë e rëndësishme për të mbështetur dhe rregulluar dyshekun. Një kornizë e mirë e shtratit mund të mbështesë dhe ajrosë dyshekun, dhe në të njëjtën kohë të zgjasë jetën e dyshekut. Nëse baza e shtratit nuk mund të sigurojë mbështetje të mjaftueshme për dyshekun, dysheku do të ulet lehtësisht dhe do të dëmtojë jetën e dyshekut. Natyrisht, ka shumë lloje të bazave të shtratit të bëra nga materiale të ndryshme, duke përfshirë kornizën prej druri, kornizën metalike, bazën e shtratit me rrasa, etj. Por pavarësisht se çfarë lloj materiali është, gjykimi i cilësisë së kornizës së krevatit varet nëse ai është varur, përkulur apo edhe thyer pas mbështetjes së dyshekut.


Në rrethana normale, jeta e shërbimit të bazës së ngurtë të shtratit mund të arrijë rreth 10 vjet, dhe korniza metalike e shtratit mund të përdoret edhe për 15 vjet. Pra, si të gjeni një bazë të mirë të përshtatshme të shtratit? Aktualisht, klientëve u pëlqen të blejnë dyshekë dhe korniza krevatesh të së njëjtës markë në të njëjtin dyqan. Sepse përshtatja mes dyshekut dhe kornizës së krevatit të së njëjtës markë është më e mira.Dyshek Rayson është një bazë shtrati dhe prodhuesit e dyshekëve. Këtu mund të gjeni bazamente dhe dyshekë me madhësi të plotë që ju kënaqin.


Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip