Што е авалани душек? Свитканите душеци, како што сугерира името, е употреба на машина за компресирање и навивање на душекот пред пакувањето. Квалитетот на валани и невалани душеци е ист, освен што најдобрите душеци се еколошки и погодни за транспорт, а складирањето не зафаќа премногу простор. Ако се користи за забава на гости и пријатели преку ноќ, валани душек е добар избор.


Вреди да се напомене дека откако ќе го одвиткате завитканиот душек, треба да почекате додека душекот целосно не се надува за да имате удобно спиење како душек кој не се валани. Во нормални околности, потребни се околу 10 часа душекот целосно да се прошири. Секако, ако имате доволно време, можете да чекате повеќе од 24 часа, а завитканиот душек може да обезбеди целосно надувување. Rayson Mattress е врвна марка за валани душеци што на клиентите им обезбедува различни типови, стилови и модели на валани душеци, па дури и валани душеци со голема големина. Добредојдовте да се распрашате за повеќе инструкции за валани душеци.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски