Серија на база на кревети

Наоснова за кревет е важен дел за поддршка и фиксирање на душекот. Добрата рамка за кревет може да го поддржи и вентилира душекот, а во исто време да го продолжи животниот век на душекот. Ако основата на креветот не може да обезбеди доволно поддршка за душекот, душекот лесно ќе попушта и ќе го оштети животниот век на душекот. Се разбира, постојат многу видови на подлоги за кревети направени од различни материјали, вклучувајќи дрвена рамка за кревет, метална рамка, основа за кревет со летви, итн. има опаднат, свиткан, па дури и скршен по потпирањето на душекот.


Во нормални околности, работниот век на цврстата основа на креветот може да достигне околу 10 години, а металната рамка на креветот може да се користи дури и 15 години. Па, како да се најде добра соодветна основа за кревет? Во моментов, клиентите сакаат да купуваат душеци и рамки за кревети од иста марка во иста продавница. Затоа што вклопувањето помеѓу душекот и рамката на креветот од истата марка е најдобро.Рејсон душек е основа за кревет и производители на душеци. Овде можете да најдете подлоги за кревети и душеци со целосна големина кои ве задоволуваат.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски